WRESTLING CLASS AAA

WRESTLING HOME  |  CLASS A  |  CLASS AA

 

 

Section 1AAA

 Albert Lea

Albert Lea

   Austin /   Austin Pacelli

Austin / Austin Pacelli

  Faribault / Bethlehem Academy / Minnesota State Academy for the Deaf

Faribault / Bethlehem Academy / Minnesota State Academy for the Deaf

 Farmington

Farmington

 Northfield

Northfield

 Owatonna

Owatonna

 Rochester Century

Rochester Century

  Rochester John Marshall / Rochester Lourdes

Rochester John Marshall / Rochester Lourdes

 Rochester Mayo

Rochester Mayo

 Winona

Winona

 

Section 2AAA

 Apple Valley

Apple Valley

 Bloomington Jefferson

Bloomington Jefferson

 Burnsville

Burnsville

  Eastview

Eastview

 Lakeville North

Lakeville North

 Lakeville South

Lakeville South

NewPragueLogo17.jpg
 Prior Lake

Prior Lake

  Rosemount

Rosemount

 Shakopee

Shakopee

 

Section 3AAA

BloomingtonKennedyLogo16.jpg
 Cretin-Derham hall

Cretin-Derham hall

 Eagan

Eagan

 East Ridge

East Ridge

 Hastings

Hastings

HenrySibleyLogo16.jpg
 Park

Park

 St. Paul Central

St. Paul Central

 St. Paul Harding

St. Paul Harding

 Woodbury

Woodbury

 

Section 4AAA

 Centennial

Centennial

 Irondale / Spring Lake Park / St. Anthony Village

Irondale / Spring Lake Park / St. Anthony Village

 Mounds View

Mounds View

 North (St. Paul)

North (St. Paul)

 Roseville Area

Roseville Area

 Stillwater

Stillwater

 Tartan

Tartan

 White Bear Lake

White Bear Lake

 

Section 5AAA

  Buffalo / West Lutheran

Buffalo / West Lutheran

 Maple Grove

Maple Grove

  Mound Westonka / Holy Family / Southwest Christian

Mound Westonka / Holy Family / Southwest Christian

  Osseo / Heritage Christian / Maranatha Christian

Osseo / Heritage Christian / Maranatha Christian

 Park Center

Park Center

 Robbinsdale Armstrong

Robbinsdale Armstrong

 Rogers

Rogers

 St. Michael-Albertville

St. Michael-Albertville

 Wayzata

Wayzata

 

Section 6AAA

  Chanhassen

Chanhassen

ChaskaLogo16.jpg
 Eden Prairie

Eden Prairie

 Edina

Edina

  Hopkins

Hopkins

   Minneapolis South / Minnesota Transitions

Minneapolis South / Minnesota Transitions

 Minneapolis Southwest

Minneapolis Southwest

 Minneapolis Washburn

Minneapolis Washburn

 Minnetonka

Minnetonka

 

Section 7AAA

 Andover

Andover

 Anoka

Anoka

 Blaine

Blaine

 Cambridge-Isanti

Cambridge-Isanti

 Champlin Park

Champlin Park

 Coon Rapids

Coon Rapids

 Elk River

Elk River

 Forest Lake

Forest Lake

 St. Francis

St. Francis

 

Section 8AAA

  Alexandria

Alexandria

 Bemidji

Bemidji

  Brained / Pillager

Brained / Pillager

  Little Falls / Swanville

Little Falls / Swanville

 Moorhead

Moorhead

  Rocori

Rocori

  Sartell-St. Stephen

Sartell-St. Stephen

   St. Cloud Tech / St. Cloud Cathedral

St. Cloud Tech / St. Cloud Cathedral

  Sauk Rapids-Rice

Sauk Rapids-Rice

  Willmar

Willmar