BOYS TENNIS CLASS AA

BOYS TENNIS HOME  |  CLASS A

 

 

Section 1AA

Albert Lea

Albert Lea

Austin / Austin Pacelli

Austin / Austin Pacelli

Faribault / Bethlehem Academy

Faribault / Bethlehem Academy

Farmington

Farmington

Lakeville North

Lakeville North

Lakevillle South

Lakevillle South

Northfield

Northfield

Owatonna

Owatonna

Rochester Century

Rochester Century

Rochester John Marshall

Rochester John Marshall

Rochester Mayo

Rochester Mayo

Winona

Winona

Section 2AA

Chanhassen

Chanhassen

Chaska

Chaska

Eden Prairie

Eden Prairie

Hutchinson

Hutchinson

Mankato West

Mankato West

Mankato East / Mankato Loyola

Mankato East / Mankato Loyola

Minnetonka

Minnetonka

New Prague

New Prague

New Ulm / Minnesota Valley Lutheran / New Ulm Cathedral / Sleepy Eye

New Ulm / Minnesota Valley Lutheran / New Ulm Cathedral / Sleepy Eye

Orono

Orono

Shakopee

Shakopee

Prior Lake

Prior Lake

Section 3AA

Cretin-Derham Hall

Cretin-Derham Hall

Eagan

Eagan

East Ridge

East Ridge

Hastings

Hastings

Henry Sibley

Henry Sibley

Park

Park

Rosemount

Rosemount

St. Paul Central

St. Paul Central

St. Paul Highland Park

St. Paul Highland Park

St. Thomas Academy

St. Thomas Academy

Simley

Simley

South St. Paul

South St. Paul

Woodbury

Woodbury

 

Section 4AA

Centennial

Centennial

Hill-Murray

Hill-Murray

Mahtomedi

Mahtomedi

Mounds View

Mounds View

North (St. Paul)

North (St. Paul)

Roseville Area

Roseville Area

St. Paul Como Park

St. Paul Como Park

St. Paul Harding

St. Paul Harding

St. Paul Johnson

St. Paul Johnson

St. Paul Washington Tech

St. Paul Washington Tech

Stillwater

Stillwater

Tartan

Tartan

White Bear Lake

White Bear Lake

 

Section 5AA

Buffalo

Buffalo

Champlin Park / PACT

Champlin Park / PACT

Irondale

Irondale

Maple Grove

Maple Grove

Osseo / Maranatha Christain

Osseo / Maranatha Christain

Park Center

Park Center

Robbinsdale Armstrong

Robbinsdale Armstrong

Robbinsdale Cooper

Robbinsdale Cooper

Rogers

Rogers

St. Michael-Albertville

St. Michael-Albertville

Spring Lake Park

Spring Lake Park

Totino-Grace

Totino-Grace

Wayzata

Wayzata

 

Section 6AA

Apple Valley

Apple Valley

Benilde-St. Margaret's

Benilde-St. Margaret's

Bloomington Jefferson

Bloomington Jefferson

Bloomington Kennedy

Bloomington Kennedy

Burnsville

Burnsville

Eastview

Eastview

Edina

Edina

Hopkins

Hopkins

Minneapolis South

Minneapolis South

Minneapolis Southwest

Minneapolis Southwest

Minneapolis Washburn

Minneapolis Washburn

Richfield

Richfield

St. Louis Park

St. Louis Park

 

Section 7AA

Andover

Andover

Anoka / Legacy Christian

Anoka / Legacy Christian

Blaine

Blaine

Cambridge-Isanti

Cambridge-Isanti

Chisago Lakes

Chisago Lakes

Coon Rapids

Coon Rapids

Duluth East

Duluth East

Elk River / Spectrum / Zimmerman

Elk River / Spectrum / Zimmerman

Forest Lake

Forest Lake

Grand Rapids / Greenway

Grand Rapids / Greenway

North Branch

North Branch

Princeton

Princeton

St. Francis

St. Francis

 

Section 8AA

Alexandria

Alexandria

Becker

Becker

Bemidji

Bemidji

Big Lake

Big Lake

Brainerd

Brainerd

Monticello

Monticello

Moorhead

Moorhead

St. Cloud Apollo

St. Cloud Apollo

St. Cloud Tech

St. Cloud Tech

Sartell

Sartell

Sauk Rapids

Sauk Rapids

Willmar

Willmar