SOFTBALL CLASS AA

SOFTBALL HOME  |  CLASS A  |  CLASS AAA  |  CLASS AAAA

 

 

Section 1AA

  Caledonia / Spring Grove

Caledonia / Spring Grove

 Cannon Falls

Cannon Falls

 Chatfield

Chatfield

 Cotter

Cotter

 Dover-Eyota

Dover-Eyota

  Fillmore Central / Lanesboro

Fillmore Central / Lanesboro

  GMLOK - Grand Meadow / Kingsland / Leroy-Ostrander

GMLOK - Grand Meadow / Kingsland / Leroy-Ostrander

 La Crescent

La Crescent

 Lake City

Lake City

 Pine Island

Pine Island

 Plainview-Elgin-Millville

Plainview-Elgin-Millville

 Rochester Lourdes

Rochester Lourdes

 St. Charles

St. Charles

 Triton

Triton

 Zumbrota-Mazeppa

Zumbrota-Mazeppa

 

Section 2AA

 Belle Plaine

Belle Plaine

 Blue Earth

Blue Earth

 Fairmont

Fairmont

 G-F-W

G-F-W

 Jordan

Jordan

 Kenyon-Wanamingo

Kenyon-Wanamingo

 Lake CrysstalWellcome Memorial

Lake CrysstalWellcome Memorial

 LeSueur-Henderson

LeSueur-Henderson

 Maple River

Maple River

 Medford

Medford

 NR-H-E-G

NR-H-E-G

 Sibley East

Sibley East

 St. Peter

St. Peter

 Tri-City United

Tri-City United

 Waterville-Elysian-Morristown

Waterville-Elysian-Morristown

 

Section 3AA

  Benson / Hancock

Benson / Hancock

 Jackson County Central

Jackson County Central

 Luverne

Luverne

 Martin County West

Martin County West

  Minneota /  Canby

Minneota /  Canby

 Minnewaska Area

Minnewaska Area

 Montevideo

Montevideo

  Morris Area / Chokio-Alberta

Morris Area / Chokio-Alberta

 New London-Spicer

New London-Spicer

 Pipestone

Pipestone

 Redwood Valley

Redwood Valley

  St. James / Butterfield Odin

St. James / Butterfield Odin

 Windom

Windom

 Yellow Medicine East

Yellow Medicine East

 

Section 4AA

  Charter Stars - Great River - Twin Cities Academy

Charter Stars - Great River - Twin Cities Academy

 Brooklyn Center

Brooklyn Center

 Concordia Academy

Concordia Academy

 Minneapolis Edison

Minneapolis Edison

  Minneapolis Patrick Henry / Minneapolis North

Minneapolis Patrick Henry / Minneapolis North

 Minneapolis Roosevelt

Minneapolis Roosevelt

 Minnehaha Academy

Minnehaha Academy

 New Life Academy

New Life Academy

 St. Agnes

St. Agnes

 St. Croix Lutheran

St. Croix Lutheran

 St. Croix Prep

St. Croix Prep

  St. Paul Johnson / Community of Peace

St. Paul Johnson / Community of Peace

 St. Paul Washington Tech

St. Paul Washington Tech

 Trinity School at River Ridge

Trinity School at River Ridge

 

Section 5AA

 Annandale

Annandale

 Breck

Breck

 Eden Valley-Watkins

Eden Valley-Watkins

 Glencoe-Silver Lake

Glencoe-Silver Lake

 Holy Family Catholic

Holy Family Catholic

 Howard Lake-Waverly

Howard Lake-Waverly

 Litchfield

Litchfield

 Maple Lake

Maple Lake

 Norwood-Young America

Norwood-Young America

 Paynesville

Paynesville

 Providence Academy

Providence Academy

 Rockford

Rockford

 Southwest Christian

Southwest Christian

 Spectrum

Spectrum

 Watertown-Mayer

Watertown-Mayer

 

Section 6AA

 Albany

Albany

  Bertha-Hewitt / Verndale

Bertha-Hewitt / Verndale

 Foley

Foley

 Holdingford

Holdingford

 Long Prairie-Grey Eagle

Long Prairie-Grey Eagle

 Melrose

Melrose

  Milaca / Faith Christian

Milaca / Faith Christian

 Osakis

Osakis

  Ottertail Central - Battle Lake / Henning / Underwood

Ottertail Central - Battle Lake / Henning / Underwood

 Pequot Lakes

Pequot Lakes

 Perham

Perham

 Pierz

Pierz

 Sauk Centre

Sauk Centre

 Staples-Motley

Staples-Motley

 Wadena-Deer Creek

Wadena-Deer Creek

 

Section 7AA

 Aitkin

Aitkin

 Crosby-Ironton

Crosby-Ironton

 Esko

Esko

 Eveleth-Gilbert

Eveleth-Gilbert

 Greenway

Greenway

 International Falls

International Falls

 Marshall School

Marshall School

 Mesabi East

Mesabi East

  Moose Lake / Willow River

Moose Lake / Willow River

 Mora

Mora

 Pine City

Pine City

 Proctor

Proctor

 Rush City

Rush City

 Two Harbors

Two Harbors

 Virginia

Virginia

 

Section 8AA

 Bagley

Bagley

 Barnesville

Barnesville

 Breckenridge

Breckenridge

 Crookston

Crookston

 Dilworth-Glyndon-Felton

Dilworth-Glyndon-Felton

 East Grand Forks

East Grand Forks

  East Polk North Stars - Fosston / Win-E-Mac

East Polk North Stars - Fosston / Win-E-Mac

  Frazee

Frazee

 Hawley

Hawley

  MahnomenWaubun

MahnomenWaubun

  Northern Freeze  - Marshall County Central / Stephen-Argyle / Tri-County

Northern Freeze  - Marshall County Central / Stephen-Argyle / Tri-County

 Park Rapids

Park Rapids

 Pelican Rapids

Pelican Rapids

 Roseau

Roseau

 Warroad

Warroad