GIRLS NORDIC SKI RACING

NORDIC SKI HOME  |  BOYS SECTIONS

 

 

Section 1

 Apple Valley

Apple Valley

 New Prague

New Prague

  Winona/Cotter

Winona/Cotter

 Eagan

Eagan

  Northfield/Arcadia

Northfield/Arcadia

 Eastview

Eastview

 Park

Park

 Hastings

Hastings

 Prior Lake

Prior Lake

 Lakeville North

Lakeville North

 Rosemount

Rosemount

 Lakeville South

Lakeville South

 Simley

Simley

Section 2

 Chanhassen

Chanhassen

 Maple Grove

Maple Grove

 Wayzata

Wayzata

 Chaska

Chaska

 Minnetonka

Minnetonka

 Willmar

Willmar

 Eden Prairie

Eden Prairie

 Mound Westonka

Mound Westonka

 Zimmerman

Zimmerman

 Elk River

Elk River

 Orono

Orono

 Heritage Christian

Heritage Christian

 Providence Academy

Providence Academy

 Holy Family Catholic

Holy Family Catholic

 Rogers

Rogers

Section 3

 Bloomington Kennedy

Bloomington Kennedy

 Richfield

Richfield

 Burnsville

Burnsville

 St. Paul Academy

St. Paul Academy

 Henry Sibley

Henry Sibley

 St. Paul Central

St. Paul Central

 Minneapolis South

Minneapolis South

  St. Paul Como Park/GR

St. Paul Como Park/GR

 Minneapolis Washburn

Minneapolis Washburn

 St. Paul Highland Park

St. Paul Highland Park

 Minnehaha Academy

Minnehaha Academy

 St. Thomas Academy

St. Thomas Academy

Section 4

 East Ridge

East Ridge

 St. Paul Harding

St. Paul Harding

 Forest Lake

Forest Lake

 Stillwater Area

Stillwater Area

 Mahtomedi

Mahtomedi

 Tartan

Tartan

 Math & Science Academy

Math & Science Academy

 White Bear Lake

White Bear Lake

 Mounds Park

Mounds Park

 Woodbury

Woodbury

 North (St. Paul)

North (St. Paul)

Section 5

  Anoka/LCA

Anoka/LCA

 Minneapolis Edison

Minneapolis Edison

 Spring Lake Park

Spring Lake Park

 Andover

Andover

 Minneapolis Patrick Henry

Minneapolis Patrick Henry

 Blaine

Blaine

 Mounds View

Mounds View

 Champlin Park

Champlin Park

 Osseo

Osseo

 Coon Rapids

Coon Rapids

 Park

Park

 Irondale

Irondale

 Roseville

Roseville

Section 6

 Benilde-St. Margaret's

Benilde-St. Margaret's

 Minneapolis Southwest

Minneapolis Southwest

 Blake

Blake

 Robbinsdale Armstrong

Robbinsdale Armstrong

 Bloomington Jefferson

Bloomington Jefferson

 Robbinsdale Cooper

Robbinsdale Cooper

 Breck

Breck

 St. Louis Park

St. Louis Park

 Edina

Edina

 Hopkins

Hopkins

Section 7

  C-E-C

C-E-C

 Grand Rapids

Grand Rapids

  Cook County/SB

Cook County/SB

 Hibbing

Hibbing

 Deer River

Deer River

  Marshall School/LC

Marshall School/LC

 Duluth Denfeld

Duluth Denfeld

  Mesabi East/E-G/V

Mesabi East/E-G/V

 Duluth East

Duluth East

  Proctor/Hermantown

Proctor/Hermantown

 Ely

Ely

 Two Harbors

Two Harbors

Section 8

 Alexandria

Alexandria

 Mora

Mora

 Bemidji

Bemidji

  SCA/SR-R

SCA/SR-R

  Brainerd/PL

Brainerd/PL

 Cathedral/Sartell

Cathedral/Sartell

 Detroit Lakes

Detroit Lakes

 St. Cloud Tech

St. Cloud Tech

  FF/HLA

FF/HLA

 St. John's Prep

St. John's Prep

 Little Falls

Little Falls

 TrekNorth

TrekNorth