BOYS NORDIC SKI RACING

NORDIC SKI HOME  |  GIRLS SECTIONS

 

Section 1

Apple Valley

Apple Valley

Burnsville

Burnsville

Eagan

Eagan

Eastview

Eastview

Hastings

Hastings

Lakeville North

Lakeville North

Lakeville South

Lakeville South

New Prague

New Prague

Northfield

Northfield

Prior Lake

Prior Lake

Rosemount

Rosemount

Winona/Cotter

Winona/Cotter

Section 2

Bloomington Jefferson

Bloomington Jefferson

Chaska/Chanhassen

Chaska/Chanhassen

Eden Prairie

Eden Prairie

Edina

Edina

Holy Family Catholic

Holy Family Catholic

Minneapolis Southwest

Minneapolis Southwest

Minneapolis Washburn

Minneapolis Washburn

Minnetonka

Minnetonka

Richfield

Richfield

Shakopee

Shakopee

 

Section 3

Avalon School

Avalon School

East Ridge

East Ridge

Henry Sibley

Henry Sibley

Math & Science Academy

Math & Science Academy

Minneapolis South

Minneapolis South

Minnehaha Academy

Minnehaha Academy

Park

Park

St. Paul Academy

St. Paul Academy

St. Paul Central

St. Paul Central

St. Paul Highland Park

St. Paul Highland Park

St. Thomas Academy

St. Thomas Academy

Simley

Simley

Twin Cities Academy

Twin Cities Academy

Woodbury

Woodbury

 

Section 4

Forest Lake

Forest Lake

Great River School

Great River School

Irondale

Irondale

Liberty Classical

Liberty Classical

Mahtomedi

Mahtomedi

Mounds Park

Mounds Park

Mounds View

Mounds View

North (St. Paul)

North (St. Paul)

Roseville

Roseville

St. Paul Como Park

St. Paul Como Park

Stillwater Area

Stillwater Area

Tartan

Tartan

White Bear Lake

White Bear Lake

 

Section 5

Andover

Andover

Anoka

Anoka

Blaine

Blaine

Champlin Park

Champlin Park

Coon Rapids

Coon Rapids

Elk River/Zimmerman

Elk River/Zimmerman

Maple Grove

Maple Grove

Mora

Mora

Osseo

Osseo

Park Center

Park Center

Rogers

Rogers

Spring Lake Park/St. Anthony Village

Spring Lake Park/St. Anthony Village

Section 6

Benilde-St. Margaret's

Benilde-St. Margaret's

Blake

Blake

Breck

Breck

Heritage/Providence

Heritage/Providence

Hopkins

Hopkins

Minneapolis Patrick Henry

Minneapolis Patrick Henry

Mound Westonka

Mound Westonka

Orono

Orono

Robbinsdale Armstrong

Robbinsdale Armstrong

Robbinsdale Cooper

Robbinsdale Cooper

St. Louis Park

St. Louis Park

Wayzata

Wayzata

Section 7

Cloquet-Esko-Carlton

Cloquet-Esko-Carlton

Deer River

Deer River

Duluth Denfeld

Duluth Denfeld

Duluth East

Duluth East

Ely/Silver Bay

Ely/Silver Bay

Grand Rapids

Grand Rapids

Hibbing/Chisholm

Hibbing/Chisholm

Marshall School

Marshall School

Mesabi East Area

Mesabi East Area

Proctor/Hermantown

Proctor/Hermantown

Two Harbors/Cook County

Two Harbors/Cook County

 

Section 8

Alexandria

Alexandria

Bemidji

Bemidji

Brainerd

Brainerd

Detroit Lakes

Detroit Lakes

FF/HLA

FF/HLA

Little Falls

Little Falls

Moorhead

Moorhead

SCA/SR-R

SCA/SR-R

Cathedral/Sartell

Cathedral/Sartell

St. Cloud Tech/Rocori

St. Cloud Tech/Rocori

St. John's Prep

St. John's Prep

TrekNorth

TrekNorth

Willmar

Willmar