PREVIOUS SEASONS | 2014-15 | 2015-16 | 2016-17 | 2017-18

2018-19 DEBATE EVENT CHAMPIONS 

Lincoln-Douglas Debate   Nina Baker  Lakeville South

Lincoln-Douglas Debate

Nina Baker

Lakeville South

Congressional Debate   Kelso Anderson  Hawley

Congressional Debate

Kelso Anderson

Hawley

Public Forum   Ayush Patel and Jason Scheller  Eagan

Public Forum

Ayush Patel and Jason Scheller

Eagan

 
 
Policy Debate   Henry Braun and Simon Jarcho  Minneapolis Washburn

Policy Debate

Henry Braun and Simon Jarcho

Minneapolis Washburn

 
 

Section 3

Apple Valley

Apple Valley

Eastview

Eastview

Bloomington Jefferson

Bloomington Jefferson

Mankato East

Mankato East

Bloomington Kennedy

Bloomington Kennedy

Mankato West

Mankato West

Burnsville

Burnsville

Rochester Lourdes

Rochester Lourdes

Cannon Falls

Cannon Falls

Rosemount

Rosemount

Eagan

Eagan

St. Paul Highland Park

St. Paul Highland Park

Section 4

Blake

Blake

North St. Paul

North St. Paul

St. Croix Prep

St. Croix Prep

St. Thomas Academy

St. Thomas Academy

East Ridge

East Ridge

Nova Classical

Nova Classical

St. Paul Academy

St. Paul Academy

Stillwater

Stillwater

Henry Sibley

Henry Sibley

Park

Park

St. Paul Central

St. Paul Central

Visitation

Visitation

Mahtomedi

Mahtomedi

Robbinsdale Armstrong & Cooper

Robbinsdale Armstrong & Cooper

St. Paul Como

St. Paul Como

White Bear Lake

White Bear Lake

Maple Grove

Maple Grove

Robbinsdale Cooper

Robbinsdale Cooper

St. Paul Humboldt

St. Paul Humboldt

Mounds Park Academy

Mounds Park Academy

South St. Paul

South St. Paul

Washington Tech

Washington Tech

Section 5

Andover

Andover

FAIR School

FAIR School

Minneapolis South

Minneapolis South

St. Michael-Albertville

St. Michael-Albertville

Anoka

Anoka

Forest Lake

Forest Lake

Minneapolis Southwest

Minneapolis Southwest

Blaine

Blaine

Grand Rapids

Grand Rapids

Minnehaha Academy

Minnehaha Academy

Brainerd

Brainerd

Minneapolis North

Minneapolis North

North Lakes Academy

North Lakes Academy

Coon Rapids

Coon Rapids

Patrick Henry

Patrick Henry

Roseville Area

Roseville Area

D-F-G

D-F-G

Minneapolis Roosevelt

Minneapolis Roosevelt

St. Francis

St. Francis

Section 6

Benilde-St. Margaret's

Benilde-St. Margaret's

Hopkins

Hopkins

Providence Academy

Providence Academy

Champlin Park

Champlin Park

Lakeville North

Lakeville North

St. Louis Park

St. Louis Park

Chanhassen

Chanhassen

Lakeville South

Lakeville South

Wayzata

Wayzata

Chaska

Chaska

Minneapolis Washburn

Minneapolis Washburn

Eden Prairie

Eden Prairie

Minnetonka

Minnetonka

Edina

Edina

Orono

Orono