BOYS BASKETBALL CLASS AA

BOYS BASKETBALL HOME  |  CLASS A  |  CLASS AAA  |  CLASS AAAA

 

 

SECTION 1AA

 Byron

Byron

 Caledonia

Caledonia

 Cannon Falls

Cannon Falls

 Chatfield

Chatfield

 Cotter/Hope Lutheran

Cotter/Hope Lutheran

 Dover-Eyota

Dover-Eyota

 La Crescent

La Crescent

 Lake City

Lake City

 Lewiston-Altura

Lewiston-Altura

 Pine Island

Pine Island

 Plainview-Elgin-Millville

Plainview-Elgin-Millville

 Rochester Lourdes

Rochester Lourdes

 St. Charles

St. Charles

 Stewartville

Stewartville

 Triton

Triton

 Zumbrota-Mazeppa

Zumbrota-Mazeppa

 

Section 2AA

 Belle Plaine

Belle Plaine

 Blue Earth Area

Blue Earth Area

 G-F-W

G-F-W

 Glencoe-Silver Lake

Glencoe-Silver Lake

 Jordan

Jordan

 Kenyon-Wanamingo

Kenyon-Wanamingo

 Lake Crystal-Wellcome Memorial

Lake Crystal-Wellcome Memorial

  Le Sueur-Henderson / Minnesota New Country

Le Sueur-Henderson / Minnesota New Country

 Maple River

Maple River

 Medford

Medford

 NRHEG

NRHEG

 Norwood-Young America

Norwood-Young America

 Shattuck-St. Mary's

Shattuck-St. Mary's

 St. Peter

St. Peter

 Sibley East

Sibley East

 Tri-City United

Tri-City United

 

Section 3AA

 Atwater-Cosmos-Grove City

Atwater-Cosmos-Grove City

 Benson

Benson

 Fairmont

Fairmont

 Jackson County Central

Jackson County Central

 Luverne

Luverne

 Martin County West

Martin County West

 Minnewaska Area

Minnewaska Area

 Montevideo

Montevideo

  Morris Area/Chokio-Alberta

Morris Area/Chokio-Alberta

 New London-Spicer

New London-Spicer

 Paynesville

Paynesville

 Pipestone

Pipestone

 Redwood Valley

Redwood Valley

 St. James Area

St. James Area

 Tracy-Milroy-Balaton

Tracy-Milroy-Balaton

 Windom

Windom

 

Section 4AA

 Academy for Sciences & Agriculture

Academy for Sciences & Agriculture

 Concordia Academy

Concordia Academy

 Cristo Rey Jesuit

Cristo Rey Jesuit

 Minneapolis Edison

Minneapolis Edison

 Minnehaha Academy

Minnehaha Academy

 New Life Academy

New Life Academy

 Nova Classical Academy

Nova Classical Academy

 St. Agnes

St. Agnes

 St. Croix Prep

St. Croix Prep

 St. Paul Academy

St. Paul Academy

  St. Paul Humboldt/Open World Learning

St. Paul Humboldt/Open World Learning

  St. Paul Prep / High School for Recording Arts

St. Paul Prep / High School for Recording Arts

 St. Paul Washington

St. Paul Washington

 Trinity

Trinity

 Twin Cities Academy

Twin Cities Academy

 

Section 5AA

 Blake

Blake

 Breck

Breck

 Brooklyn Center

Brooklyn Center

 FAIR School

FAIR School

 Holy Family Catholic

Holy Family Catholic

 Howard Lake-Waverly-Winsted

Howard Lake-Waverly-Winsted

  International School / Eagle Ridge Academy

International School / Eagle Ridge Academy

 Litchfield

Litchfield

 Maranatha Christian

Maranatha Christian

 Minneapolis North

Minneapolis North

 PACT Charter

PACT Charter

 Providence Academy

Providence Academy

 Rockford

Rockford

 Southwest Christian

Southwest Christian

 Watertown-Mayer

Watertown-Mayer

 Wellstone International

Wellstone International

 

Section 6AA

 Albany

Albany

 Annandale

Annandale

 Eden Valley-Watkins

Eden Valley-Watkins

 Foley

Foley

 Holdingford

Holdingford

 Kimball

Kimball

 Maple Lake

Maple Lake

 Melrose

Melrose

 Milaca

Milaca

 Mora

Mora

 Pine City

Pine City

 Royalton

Royalton

 Rush City

Rush City

 Sauk Centre

Sauk Centre

 St. Cloud Cathedral

St. Cloud Cathedral

 Spectrum

Spectrum

 

Section 7AA

 Aitkin

Aitkin

 Barnum

Barnum

 Crosby-Ironton

Crosby-Ironton

 Esko

Esko

 Eveleth-Gilbert

Eveleth-Gilbert

 Greenway

Greenway

 International Falls

International Falls

 Marshall School

Marshall School

 Mesabi East

Mesabi East

  Moose Lake/Willow River

Moose Lake/Willow River

 Pequot Lakes

Pequot Lakes

 Pierz

Pierz

 Pillager

Pillager

 Proctor

Proctor

 Two Harbors

Two Harbors

 Virginia

Virginia

 

Section 8AA

 Bagley

Bagley

 Barnesville

Barnesville

 Breckenridge

Breckenridge

 Crookston

Crookston

 Dilworth-Glyndon-Felton

Dilworth-Glyndon-Felton

 East Grand Forks

East Grand Forks

 Hawley

Hawley

 Long Prairie-Grey Eagle

Long Prairie-Grey Eagle

 Osakis

Osakis

 Park Rapids

Park Rapids

 Perham

Perham

 Roseau

Roseau

 Staples-Motley

Staples-Motley

 Thief River Falls

Thief River Falls

 Wadena-Deer Creek

Wadena-Deer Creek

 Warroad

Warroad